
Тигролови
Іван Багряний
Іван Багряний (справжнє ім’я – Іван Лозов’яга) через свою проукраїнську позицію (тоді це звалося «контрреволюційна агітація») був неодноразово заарештований, потрапляв у заслання. Під час Другої світової війни перебував в українському підпіллі. 1945 року емігрував до Німеччини. Головний герой «Тигроловів» - Григорій Многогрішний, юнак, що тікає з ешелону смерті — і в сотень інших арештантів піднімається дух, з'являється надія хоч на помсту своїм мучителям. Блукає в нетрях у пошуках порятунку й безпечного місця — і рятує дівчину-мисливця від розлюченої ведмедиці, хоча сам був на межі смерті від фізичного виснаження.

Жовтий князь
Василь Барка
Справжнє ім’я письменника – Василь Очерет. Письменник емігрував до США після Другої світової війни, перед тим ледве вирвавшись із радянського робочого табору у Німеччині. Його роман «Жовтий князь» - фундаментальна праця, заснована на розповідях очевидців, яка зі своєю гіркотою і трагічністю не залишить байдужим нікого.

Олег Ольжич. Вибрані твори
Олег Ольжич
Справжнє ім’я – Олег Кандиба (син Олександра Олеся). Народився в Житомирі, але з 15 років жив з родиною закордоном. Активний громадянський діяч, поборник незалежності України в умовах комуністичного режиму. Провідна ідея творчості Олега Ольжича – свобода людини і сила її духу.

Суворість
Юрій Липа
Юрій Липа зростав у патріотичній родині організатора «Братства тарасівців», тож його погляди на державність України неважко передбачити. Основні ідеї Липи перегукувалися з творчістю більшості поетів і письменників України в еміграції: бажання бачити свою державу вільною і незалежною. І на його думку – це основне завдання інтелігенції.

Прощання в Парижі та інші тексти
Богдан Бойчук
Богдана Бойчука забрали на примусові роботи у Німеччину при відступі 1944 року. Звідти майбутній поет, письменник, драматург, перекладач і співзасновник Нью-Йоркської групи потрапив у США. Його заслужено вважають тонким майстром художнього слова. Бойчук – прихильник творчих експериментів, для нього не така важлива форма твору, як його зміст.

Тодось Осьмачка. Поезії. Повісті
Тодось Осьмачка
За критику комуністичної ідеології Тодося Осьмачку переслідувала радянська репресивна психіатрія. Вирватися з СРСР вдалося лише після Другої світової війни. Після поневірянь по Європі Осьмачка переїхав у США. Автор творив у жанрах експресіонізму, символізму та неоромантизму, писав переважно про український народ та селянство, багато уваги приділяв народним звичаям і традиціям.

Вогонь купала
Віра Вовк
Віра Вовк – українська письменниця і літературознавець, учасниця Нью-Йоркської групи, яка зараз проживає у Бразилії. Пише українською, німецькою і португальською мовами, але активно пропагує рідну мову і культуру. Тематика її творчості – доля жінки у всіх її вимірах.

Міти метаморфоз, або Пошуки доброго світу
Богдан Рубчак
Під час Другої світової війни Богдан Рубчак емігрував з родиною в Німеччину, а після смерті батька переїхав до США. Там і вийшла перша збірка поета, якому тоді виповнився 21 рік. Рубчак – послідовник сюрреалізму і новаторських форм у поезії.
Більше крутих мастрідів



Марина Леончук
Ведуча "Сніданку з 1+1"
Список улюбленої літератури від ведучої "Сніданку з 1+1". "Відкриваючи книгу, ми, як мінімум, наперед погоджуємося хвилюватися, страждати, боятися, соромитись, сумувати, ненавидіти, погоджуємося на те, що навряд чи побажаємо собі у реальному житті. Тут, у просторі на папері, дозволяємо собі відкритись набагато більше, ніж у житті, а це дозволить нам більше зрозуміти себе".
Від редакції
Книги, під час читання яких не помічаєш нічого довкола
Мастрід від підписників #книголава, книжки з якого найбільше захоплювали читачів



Ірина Сопонару
Акторка, зірка скетчкомів «Одного разу під Полтавою» та «Країна У»
Мастрід, що втілює зв'язок між кінематографом та літературою, від Ірини Соплнару
Контакти
