е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Легенда про Різдвяну троянду

Сельма Лагерлеф

Лише диво Різдвяної ночі може об’єднати розбійника і його дружину, монастирського послушника, абата і єпископа. Цим дивом стала неймовірна квітка, яка щороку з’являється у лісі, як згадка про чудовий сад, що колись розцвітав на Різдво у лісових хащах.

Різдвяна пісня в прозі, або Різдвяне оповідання з привидами

Чарльз Діккенс

Це повчальна історія про старого жадібного Ебенезера Скруджа, який протягом однієї ночі переживає випробування для глибокого очищення. Містер Скрудж - грошовий міняла, який присвятив все своє життя накопиченню багатства. Він зневажає все, крім грошей, в тому числі й дружбу, любов і різдвяні свята.

Дари волхвів. Останній листок: Вибране

О. Генрі

За давнім звичаєм, люди дарують на Різдво подарунки своїм близьким. Це і спробували зробити головні герої оповідання – молоде, але небагате подружжя. Вони змогли відмовитись кожен від свого скарбу заради коханого. Автор називає їх справжніми мудрецями-волхвами, оскільки їхня мудрість не в матеріальних подарунках, а в їхній любові і відданості один одному, здатності на самопожертву заради кохання.

Різдво з невдахами

Джон Грішем

Лютера і його дружину Нору дістало Різдво, всі ці ялинки, подарунки і хлопавки. У цей рік вони твердо вирішують «забити» на свято і змотатися в круїз по Карибах, забувши про колядки під вікнами і тріскучі феєрверки сусідів. Але спроба втекти від Різдва призводить до таких наслідків, які їм навіть не снилися.

Різдвяна містерія

Юстейн Гордер

У західних країнах є традиція: купувати за кілька тижнів до Різдва спеціальний календар з віконцями. Щодня відкриваючи їх, дитина або дорослий знаходять солодощі, картинку чи фігурку. Кожен день, починаючи з 1 грудня, читач «Різдвяної містерії» разом з хлопчиком Іоакимом знайомиться з біблійною історією, а також подорожує крізь час і простір в той день, коли в місті Віфлеємі з'явився на світ Ісус.

Лускунчик і мишачий король

Ернст Теодор Амадей Гофрман

Це чарівна історія про дівчинку Марі і Лускунчика. У ніч на Різдво хрещений подарував їй незвичайну іграшку і зовсім скоро почали відбуватися дива: дитячі солдатики і ляльки стали оживати і розмовляти, а Лускунчик виявився принцом.

Різдво і червоний кардинал

Фенні Флегг

Наляканий лікарським діагнозом Освальд тікає з холодного і сирого Чикаго на південь, у гостинний Загублений Струмок, де збирається зустріти своє останнє Різдво. Життя там хоч і розмірене, але вельми незвичайне і навіть дивне. Листоноша приносить кореспонденцію на човні. В єдиному магазинчику господарює маленька червона пташка на ім'я Джек. Дами містечка таємно творять добро, об'єднавшись у езотеричне суспільство під назвою «Великі Горошинки». А сам Освальд стає раптом головною фігурою місцевої світського життя.

Вечори на хуторі поблизу Диканьки

Микола Гоголь

Дія розгортається напередодні Різдва в селі Диканька. Коваль Вакула хоче одружитися з красунею Оксаною – дочкою багатого козака Чуба. Зайшовши додому до Оксани, коваль звертається до неї з ніжними промовами, але сувора красуня насміхається над ним. Вона обіцяє, що вийде заміж за Вакулу, якщо той принесе їй черевички, які носить сама цариця. І Вакула відправляється до цариці в Санкт-Петербург верхом на ... чорті, який пообіцяв допомогти ковалю в обмін на його душу.

Більше крутих мастрідів

Валерій Варениця

Комерційний директор сейлз-хаузу «Плюси»

"Найсильніше враження справляють книги, прочитані в дитинстві. Саме вони і формують наш світогляд".

Від редакції

Книжки про подорожі

Літо – найкраща пора для подорожей: чи то на море, чи то в гори, чи в далекі міста. Надихайтеся на пригоди! А допоможе вам унікальний мастрід.

Олександр Макаров

Відомий український режисер, який створював проекти для ТОП-каналів, знімав кліпи та рекламні ролики

Mає власну групу THESMILE та є автором пісень і музики. Незважаючи на відомість і успішну кар’єру, Олександр впевнений: багато знань не буває, а місце під сонцем має той, хто продовжує розвиватись щодня. І живе Олександр Макаров за принципом «ні дня без рядка» - важливо читати постійно, адже це можливість знайти відповіді на питання, дізнатись нове та отримати порцію натхнення. І ділиться своїм ТОП-5 книг, які підкорили від першої до останньої сторінки.

ВГОРУ