е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Улісс

Джеймс Джойс

Чекав видання Джойсового «Улісса» українською понад 30 років, відколи «знепритомнів» від його «Портрету митця замолоду». Нарешті це сталося торік. Жодна модерна, не кажучи вже про постмодерну чи постпостмодерну, національна література повноцінно, певне, неможлива без засвоєння цього фантастичного досвіду. Сучасний читач, певне, також. Роман про один день кількох героїв, у якому розгортається цілий світ – реалістичний, але фантастично надзвичайний, аж такий, що вистачить рефлексій до скону...

Господні комарики

Віталій Жежера

Збірка есеїв, видрукуваниху «Газеті по-українськи» протягом 2005-2011 років. (Творчий процес, між іншим, триває й досі – див. щоп’ятниці на останній шпальті «Газети…»). За художньою пронизливістю, щемким настроєм, ліричним авторським переживанням кожного дня як неповторного спалаху життя – це унікальна книжка в сучасній українській літературі.

Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію

Майк Йогансен

Феноменальний український абсурдистський авантюрний роман-подорож початків ХХ століття (написаний 1928-го). Абсолютно аванґардний твір. Струнка фабула, заплутаний сюжет, персонажі-примари, містифікації, сюрреальні події, правдива європейська традиція, що зазнає випробування українським культурним ландшафтом.Йогансен – блискучий поет, прозаїк, сценарист, вбитий НКВД 1937 року.

Поезія

Михайль Семенко

Понад 100 років тому Михайль Семенко стверджував: «Мистецтво є процес шукання й переживання без здійснення». Тим часом футуристична поезія Семенка, нагло розстріляного НКВД 1937 року, – це правдиве мистецьке візіонерство, це уявлення України майбутнього, мрії, яку вбили разом із Семенком та мільйонами українців. Аби мати сміливість вимріювати її знову, не зле пригадати Семенкову поетичну безкомпромісність…

Безодня

Марися Нікітюк

Це перша прозова книжка Марисі Нікітюк, що побачила світ у квітні цього року. Там є також один кіносценарій. Бо Марися – й сценаристка, що має вже з десяток екранізацій короткометражок, а цього літа як режисерка фільмуватиме свій повнометражний дебют «Коли падають дерева». У «Безодні» відчувається гаряче дихання віднайденого «магічного неореалізму», що той правдиво проростає з нашого культурного ґрунту, піднімаючи в цих текстах залишки людського з українського соціального дна й сягаючи орбіт «космічного сміття», що ним на всіх широтах заповнені – мертві, живі й ненароджені – заблудлі душі.

Більше крутих мастрідів

Ольга Головіна

Шеф-редактор жіночого порталу hochu.ua

Надзвичайно різномантіні книжки в одному мастріді. Тут і самоаналіз, і гумор, і класика. Така збірка зможе зацікавити навіть найвибагливішого читача.

Владислав Свінченко

Генеральний продюсер 1+1 International та УНІАН-ТБ

Наш життєвий досвід вкрай обмежений, тож важливо не марнувати час і ставитись до всього розбірливо. Як казав Гете: «Життя занадто коротке, щоб пити погане вино». З літературою мені дуже пощастило. На факультеті іноземної філології, де я навчався, давали багато цінних порад щодо книжок, які варто прочитати. Більшість з них були неначе маленькі революції свідомості, відкрили для мене цілі світи нових ідей та подарували безліч приємних вражень. Ділюсь із вами частиною цієї вдачі, а також тим, що вважаю цікавим і корисним сьогодні.

Ольга Ларіна

Консультант у галузі PR та SMM

Списком книг, які варто читати і перечитувати, поділилася Ольга Ларіна, консультант у галузі PR та SMM.

ВГОРУ