е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Життя, смерть та інші неприємності

Ярослав Грицак

Грицак не боїться торкатися найважчих та найболючіших проблем. Демографічна криза та вплив релігій на успішність суспільства, історична пам’ять та забування, дві найбільші трагедії сторіччя — Голокост і Голодомор, міфологізовані історичні постаті (Бандера, Франко та інші), надуманий конфлікт Сходу-Заходу і реальний конфлікт поколінь… Історик не відкриває нових фактів; «завдання науки — не нагромаджувати фактів, а відкривати нові способи думання про них», — каже він. Ми дізнаємося, чому «донецька» ідентичність переважує українську чи російську, як різні християнські конфесії визначають темпи суспільного розвитку народів, чому національна інтелігенція не може уникнути внутрішніх чвар, яким чином давні політичні кордони можуть мати більшу силу за сучасні і як відкриття Америки Колумбом вплинуло на створення України. Ярослав Грицак доводить: суспільні цінності таки «мажуться на хліб», тобто безпосередньо впливають на успішність нації і країни.

Технологія життя: книга для героїв

Володимир Тарасов

Тому, хто прочитав цю книгу одного разу, доведеться перечитувати її кожні декілька років - щоб звірити курс. Це не займе багато часу - кращі книги завжди дуже компактні. Ви можете купити собі красиве подарункове видання, а можете звичайне кишенькове - щоб взяти з собою на безлюдний острів. Якщо туди дозволяється взяти лише одну, найголовнішу книгу, ця цілком підійде.

Управління життєвим циклом корпорацій

Іцхак Адізес

Іцхак Адізес - мабуть, найпопулярніший із сучасних бізнес-гуру на просторах колишнього СРСР. Принаймні, якщо судити за кількістю найменувань, перекладених на російську та українську. Фанати Адізеса читають все підряд, що вийшло з-під пера Майстра. Новачки ж часто задають питання - а що вибрати? Відповідь: ось це. Я прочитав цю книгу вже після того, як на власному досвіді пізнав значну кількість стадій життєвого циклу компанії. Тому все було знайоме, а деякі діалоги збігалися майже дослівно. На кожній стадії ви зустрінетесь з проблемами, каже доктор Адізес. Частина з цих проблем нормальні, а частина ненормальні. Він докладно пояснює, що робити і чого не робити. Можна знайти правильні рішення методом проб і помилок. А можна прислухатися до порад Учителя. Рекомендується малим і великим компаніям, підприємцям і менеджерам, молодим і старим. Ніколи не пізно стати на те, що Іцхак Адізес називає "Оптимальним шляхом".

Пісня льоду й полум'я

Джордж Мартін

«Пісня льоду і полум'я» - це про великих людей у великих обставинах. Епос оповідає про трагічний період в житті об'єднаних Семи королівств: сотні років мирного життя під управлінням єдиного короля змінилися війною всіх проти всіх, війною без правил і, як зазвичай, без переможців. Світ виліплений за британським середньовічним зразком часів Червоної та Білої Троянди. «Пісня льоду і вогню» - це величезний епос. Тут тільки головних героїв 25 (і сотні другорядних) - зате на будь-який смак: дорослі чоловіки і жінки, юнаки і дівчата, хлопчики і дівчатка, прекрасні і потворні, розважливі і емоційні, відважні і боягузливі. І у кожного - своя правда. Читач має можливість вибрати улюблених героїв на свій смак. Це читання не на один місяць, і ви встигнете зріднитися з героями - полюбити і зненавидіти. І вони надовго залишаться з вами, допомагаючи вам жити у вашому раціональному світі.

Зброя, мікроби і сталь

Джаред Даймонд

Користуючись новітніми досягненнями генетики, екології, лінгвістики та інших молодих наук, Джаред Даймонд розкриває історію тих часів, які раніше називалися «доісторичними», оскільки ще не було ні писемності, ні значної матеріальної культури. Крок за кроком автор знаходить все нові ключі до головної загадки тисячоліття: як вийшло, що відстала (станом на 1400 рік) в технічному, демографічному і культурному відношенні Європа раптом, за порівняно короткий час, стала володарем світу, створивши розвинені технології і величезні імперії? Спресовуючи тисячоліття і континенти в десятки сторінок, автор розкриває суть найважливіших подій історії, які завжди залишалися незадокументованими. Ви також дізнаєтесь, як Китай став китайським, а Африка стала чорною - бо і те, і інше було не завжди.

Чорний лебідь

Нассім Ніколас Талеб

У «Чорному лебеді» занадто багато Нассіма Талеба. Втім, це книга всього його життя. Однак залишається місце і для безлічі інших людей - улюблених автором Секста Емпірика, Пуанкаре і Мандельброта, ненависних йому нобелівських економістів. Десятки філософів, лікарів, фінансистів і математиків всіх епох і народностей ведуть діалог на сторінках книги. Але ніхто з них не затьмарить головного героя - Чорного Лебедя. Під таким ім'ям виступають у книзі рідкісні, дивні, непередбачувані і зазвичай катастрофічні (саме через свою несподіваність) події, що нагадують нам про те, що світ складніше наших схем. Знайомтеся, це Чорний Лебідь.

Геній місця

Петро Вайль

У книзі 18 пар історій - 18 пар міст, 18 пар людей. Людей давнини і тих, хто жив зовсім недавно. Міст близьких і далеких, зрозумілих і загадкових. Верона і Севілья, Лондон і Дублін, Відень і Прага, Сан-Франциско і Лос-Анджелес. Джойс і Конан Дойль, Дюма і Флобер, Байрон і Бродський, Чарлі Чаплін і Джек Лондон. Сторінки старих книг розкриваються, ніби вулички. Старі вулички манять, ніби сторінки книг. Особливо, якщо ви це читали і там бували. Тоді ви можете спробувати на смак знайомі назви та знайомі фрази, із закритими очима відновлюючи спогади і образи.

Біблійна динаміка. Сучасний коментар до П'ятикнижжя

Пінхас Полонський

Найголовніша відмінність сучасного прочитання Біблії від середньовічного - навіть не в тому, що ми знаємо теорію еволюції та чули про генетику і кібернетику. Найголовніша відмінність - в тому, що герої біблійних історій є динамічними людьми, які стають сильнішими і мудрішими після кожного випробування. Вони роблять помилки і виправляють їх, вони щиро помиляються і пізніше сміливо відмовляються від помилок. Середньовічна людина була впевнена, що все вчинене - статично, динамічним є лише недосконале, а значить, пророки давнини були великими і незмінними. Сучасна людина знає: розвиток є життя, а значить, незмінність є смерть. Біблійні предки здивують вас тим, наскільки вони живі. Саме тому серія називається «Біблійна динаміка».

Гудбай, імперіє!

Володимир Федорін

Для багатьох відвідувачів книжкового магазину самого лише обличчя Кахи Бендукідзе на обкладинці досить, щоб придбати цю книгу. Для решти написана ця рецензія. Загалом жанр «розмови з героєм» рідко коли виходить за власні рамки: розмови, ну то й розмови. У цьому випадку маємо щось набагато більше. Підручник з реформ? Біографія героя? Настільна книга з практичної політики? Історія грузинського успіху? Хроніка судоми останньої імперії? Довідник лібертаріанця? Чи все це одночасно? Читач дізнається, що думав великий реформатор про податки, армію, соціальне забезпечення, освіту, охорону здоров'я тощо. Зрозуміє, чому між справедливістю та розвитком треба обирати розвиток. Повірить, що справедливість треба шукати у майбутньому, а не в минулому. Неможливо повернути людину, що пішла в інший світ. Але можна залишити у цьому світі її максимально правдивий образ. Володимиру Федорину це вдалося.

Доставляючи щастя. Від нуля до мільярда

Тоні Шей

Я не люблю читати біографії великих менеджерів і підприємців, тим більше автобіографії. Вони, зазвичай, прикрашені, нудні і або солоденькі, або, навпаки, прісні. Але мене вмовили купити автобіографічну книгу Тоні Шейя, і я переконався, що вона приносить щастя, як і обіцяно в передмові. В устах Тоні «корпоративна культура», «якість обслуговування клієнтів», «турбота про розвиток персоналу» не здаються нудними абстракціями. Це реальне життя молодих веселих хлопчаків, які вірять в те, що роблять, і тому кайфують і від процесу, і від результату. Кожен з нас хотів би так жити, мати таких співробітників, працювати в такій компанії. І це можливо. Власне, за словами Тоні, він написав книгу, щоб зробити такий підхід доступним для всіх. Щоб ставити за мету не Солідний Капітал, а Пристрасть і Сенс (в оригіналі - Profits, Passion, and Purpose). Що ж, будемо прагнути. Спасибі, Тоні.

Танго смерті

Юрій Винничук

Найкращий український роман останніх років поєднує загадку і драму, високу трагедію і вуличний фарс, шалену пристрасть й історичні замальовки. Після нього ви не зможете так просто ходити тими вулицями, бо шукатимете там сліди героїв. Після нього ви не зможете так просто слухати танґо, бо шукатимете там заховані ноти древньої мелодії перевтілення душ. Не хочеться повторювати критиків, що вказують на численні алюзії до Умберто Еко та Борхеса, бо це наскрізь український роман. Але він сягає тих самих вершин. Схоже, у нас нарешті з’являється велика Література, що міряється лише однією мірою — їй є що сказати світові.

ВГОРУ