е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Біблія для сімейного читання з коментарями та ілюстраціями

Тут — відповіді на всі питання, особливо ті, які не наважуємось озвучити навіть найближчим. Богослови радять підкреслювати місця, які зачепили, повертатись до них і таким чином впускати світло в душу. Кожен знайде ту глибину, до якої готовий, і зрозуміє так, як вміє. У світі немає таємних знань, є різні рівні самопізнання. Чим вище підіймаєшся, тим більше відкривається.

Гра в бісер

Герман Гессе

Загалом Гессе у більшості своїх творів пише про аристократію духу і те, що всі шляхи — інтелектуальні і нестримно чуттєві — рано чи пізно приводять до єдиного. Ця книга подарувала мені одну з улюблених цитат: «Радість — це відвага, здатність з усмішкою танцювати серед полум’я світу».

Драматичні твори

Леся Українка

«Осіння казка». Незавершена п’єса мого улюбленого корифея нашої літератури — про визвольну боротьбу і пошуки свободи. Бере за душу, бо перегукується із сучасними Майданами. Саме звідти фраза, втілена у революційному графіті на Грушевського «Хто визволиться сам, той вільний буде». А продовження ще глибше — «Хто визволить кого — в неволю візьме».

1984

Джордж Орвелл

Хрестоматійна антиутопія, в якій — увесь жах тоталітарної системи. А ще приклад того, яким оманливим і навіть привабливим іноді буває зло. O’Браєн — не дурнуватий і нахабний чортик з ріжками. До нього тягне, як кота до батареї по напастованому паркету.

Біг Мак. Перезавантаження

Сергій Жадан

Те, що зараз читаю у метро. Іноді не в стані стримати регіт — і все одно, що люди навколо сторожко зглядаються. Приклад літератури від інтелектуала, якому вистачає таланту і самоіронії, щоб бути клоуном.

ВГОРУ