е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Лісова пісня

Леся Українка

Драма-феєрія Лесі Українки вчить нас любити і поважати природу. А також тому, що часом навіть кохання не здатне перемогти різницю у світоглядах закоханих.

За двома зайцями

Михайло Старицький

Насправді ця відома п’єса Михайла Старицького спочатку була лише особливою обробкою твору, написаного Іваном Нечуєм-Левицьким. У перших публікаціях текст містив прізвища двох авторів. Але згодом Старицькому знову довелося перероблювати п’єсу через цензурний комітет, тому «За двома зайцями» стала більш оригінальною і тепер друкується з одним прізвищем автора. Історія цирульника, який постійно потрапляє в комічні ситуації через залицяння одразу до двох дівчат, давно полюбилася українцям за чудовий гумор і харизматичних персонажів.

Украдене щастя

Іван Франко

Любовні трикутники ніколи не приводять ні до чого хорошого. Анна, маючи слабкодухого чоловіка Миколу, завжди любила сильного і вольового Михайла, якого вважала загиблим. Але через роки Михайло з’явився на порозі її дому, і саме вчасно – коли Миколу звинуватили у страшному злочині…

Мина Мазайло

Микола Куліш

Ця сатирична трагікомедія чітко показує: зміна імені не зробить тебе іншою людиною, а перевертень, що задля кар’єри здатен відцуратися від родини, мови і традицій – стане лише посміховиськом. Попри складність теми, автору чудово вдалося написати дуже смішну п’єсу, яка спонукає думати.

Сто тисяч. Хазяїн

Іван Карпенко-Карий

Іван Карпенко-Карий – один із найвизначніших українських драматургів. Його «Мартин Боруля» перекликається із класичним «Міщанином-шляхтичем» Мольєра у нездійсненому бажанні героя перейти з нижчого стану у вищий. У соціально-психологічних комедіях «Сто тисяч» і «Хазяїн» Карпенко-Карий не просто зображає одержимих жадобою збагачення людей, а й детально розкриває причини і наслідки їхніх дій.

Сватання на Гончарiвцi

Григорій Квітка-Основ'яненко

Коли на шляху закоханих стають непереборні фінансові обставини, єдине, що може допомогти – це меткий розум і добрі покровителі.

Назар Стодоля

Тарас Шевченко

Для української драматургії звична тема шлюбу дівчини з багатим нелюбом. Не оминув її у своїй творчості й Тарас Шевченко. Його п’єса «Назар Стодоля» - про багатого козацького сотника Хому, який хотів примножити пошану і багатство родини, видавши доньку за старого полковника. От лишень забув Хома, що пообіцяв дочку козаку Назару Стодолі, який кохав її понад усе, при чому взаємно…

Чорна Пантера і Білий Медвідь

Володимир Винниченко

Ця драма зображає митця, якому доводиться обирати між свої генієм і здоров’ям сина та родиною взагалі. Автор передає цей конфлікт через образи хижих тварин – незграбного Білого Ведмедя і гнучку та різку Чорну Пантеру.

Герой нашого часу. Повне зібрання п'єс

Лесь Подерв’янський

П’єси Подерв’янського – це солянки з іронії та брутальності, приправлені алегоріями і здоровим глуздом. Відвертість автора привертає до нього увагу, а твори уже давно розібрані на цитати. Але будьте обачні! У п’єсах нерідко трапляється ненормативна лексика.

Червоний Елвіс

Сергій Жадан

Ця сатирична п’єса складається із декількох новел і по тематиці дещо нагадує підручник для самотньої вагітної домогосподарки. У п’єсі-підручнику ви знайдете безліч порад, від «як влаштувати корпоративну вечірку» до «як зберегти родинний затишок». Або «як убити всіх».

ВГОРУ