е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Чорний лебідь

Нассім Ніколас Талеб

Знакова книжка ліванського фінансиста про те, що найважливіші події, які змінюють хід історії, відбуваються не завдяки, а всупереч. Про те, як люди звикли вибудовувати закономірності і не готові сприймати дещо зовсім нове як найбільш важливе. Книжка і про те, що чим більше ми знаємо, тим більше ми НЕ знаємо. Певним чином я можу вважати себе «талебіанцем» та євангелістом Чорного Лебедя: прочитала лише дві його книжки і рекомендую абсолютно всім. Талеб – людина-дисонанс, людина-глибина і людна-експеримент. Як інакше пояснити те, що успішний та досвідчений фінансовий трейдер у зрілому віці пише книжку про те, що закономірності минулого не мають ніякого впливу на хід майбутнього, а найважливіші та глобальні події у світі відбуваються не завдяки, а всупереч? (саме такі події Талеб і називає «Чорними лебедями»).

Генії та аутсайдери

Малкольм Гладуел

Легкою, зрозумілою мовою та з прикладами про закономірності появи особливих людей, видатних спеціалістів і про те, чому одні є талановитими та успішними а інші – бездарними.

Самотність у мережі

Януш Вишневський

Книжка про кожного з нас: про історію глибоких стосунків крізь «чорне дзеркало», дивовижно зворушливу та лякливо зрозумілу. Знайомі образи, почуття та серце, що вистрибує з грудей, лише від сповіщення про «п'ять нових повідомлень».

1984

Джордж Орвелл

Завжди згадую цю книжку в періоди політичних історій та бюрократичних пригод у нашій країні. Жорстка та хльостка антиутопія, красномовна метафора і абсолютний мастрід для будь-якого нашого сучасника.

Повне зібрання творів

Даниїл Хармс

Хармс для мене – особливий світ, релігія, мова та почуття гумору, звичайно. Людина, яка любить Хармса, не може бути дурною або несмішною. Абсурд, гра слів, дуже дивні повороти сюжету – це все захопливо і особилво, як у нікого іншого… Так, я жартую іноді, що свого сина я назвала на честь Хармса (чим далі читаю, тим більше схильна до того, що не жартую).

Елементарні частинки

Мішель Уельбек

Чомусь часто згадую його, коли думаю: а) про старість; б) про безвихідь та тлін; в) циклічність життя і самотність кожного з нас у великому світі; г) можливість існування великого кохання у принципі. Не дивлячись на деяку «попсовість», Уельбек з'явився у моєму житті в один час із Бегбедером. І чомусь ця французька депресивна компанія у мене асоціюється один з одним, але це велика помилка! «Елементарні частинки» рекомендуються усім, кому не достатнього ложки дьогтю у його бочці з медовим сиропом.

Тридцята любов Марини

Володимир Сорокін

Читати Сорокіна – якесь мазохістське задоволення. Сексуальна девіація. Як відковирювати засохлу кірку ранки з коліна, як читати переписку свого чоловіка з коханкою: і боляче, і неможливо зупинитись. Сорокін відкриває якісь нерви, коли увійшов у транс і виринають спогади, яких не хотів. Іронія тоненька і жирна карикатура, майстерність стилями і епітетами притиснути до стіни – то від жаху, то від відрази або рефлексії.

ВГОРУ