е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка"

Фенні Флегг

Одна з найбільш улюблених нещодавно прочитаних книг. Про дружбу та підтримку, зокрема, між жінками. Я б навіть сказала, про жіночу солідарність. Виклики соціальним нерівностям Америки різних часів. Про ті невидимі павутинки, які пов’язують наші життя з іншими людьми.

Довгий шлях до свободи

Нельсон Мандела

Книга важлива, аби зрозуміти, що таке расизм та як він впливає на Південну Африку. А також відчути, як непросто боротися за свої ідеї та прощати своїх кривдників.

Друга стать (комплект із 2 книг)

Сімона де Бовуар

Якщо ви хочете зрозуміти боротьбу за рівні права і можливості жінок і чоловіків (тобто, таке явище, як фемінізм) – сміливо читайте цю титанічну працю французької філософині. На мій погляд, усі освічені (особливо, у гуманітарно-суспільній сфері) повинні прочитати. Це – класика!

Майстер і Маргарита

Михайло Булгаков

Улюблена книга зі шкільної програми. Кожен раз, як перечитую, знаходжу для себе нові деталі. Книга про боротьбу зі страхами. Повсякчас надихає навчитися літати на мітлі  Знакова цитата – «Трусость – самый большой в мире порок».

Наташі: сучасна світова секс-торгівля

Виктор Маларек

Поважаю журналістів, які займаються серйозними розслідуваннями на важливу соціальну тематику. 2005 року канадський журналіст Віктор Маларек презентував україномовний переклад своєї книги, присвяченої проблематиці торгівлі жінками.

Літачок-рятівничок

Наталя Вовк

Поки що улюблена книга мого 3-річного племінника. Про те, що навіть маленький внесок у хорошу справу – важливий. І про мрії, звісно ж. Про польоти.

Снiг

Орхан Памук

Про сусідні краї слід знати більше. У нагоді стане книга нобелівського лаурета, яку я прочитала перед поїздкою до східної і південної Туреччини. Допомогло краще зрозуміти країну. Книга про долі людей у буремні часи.

Нічні купання в серпні

Сергій Осока

Останнє моє відкриття сучукрліту. Поетично-ностальгічні оповідання про життя у селі, природу та родину. Занурюєшся у спогади про дитинство. Хоча я більше люблю мариновані огірочки, ніж помідори, про які так чудово описано в одному із текстів.

Штайнгоф

Карола Ганссон

Актуальна, у тому числі для України, книга про те, що відчувають люди, які змушені покинути домівку і тікати. Жити у чужій країні, переважно спогадами. Літературознавці називають авторку «одним із найвиразніших жіночих голосів у сучасній скандинавській літературі».

Тато в декреті

Артем Чапай

Важлива книга, яка ось-ось побачила світ. Усім дуже раджу. Справжній виклик традиційним ролям.

ВГОРУ