е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Пташка за пташкою. Нотатки про письменництво і життя в цілому

Енн Ламотт

У кожної людини, яка займається творчістю, бувають моменти організаційного і настроєвого занепаду, а ця книга є чудовими ліками від ступору і дуже суголосна тому, що я відчуваю, коли пишу. Організовувати простір та час, не панікувати, коли все йде не так, правильно організовувати ресурси. Енн Ламотт дуже легко і влучно пише, описує ситуації на власних прикладах, дає прості та ефективні поради. Мені здається, ця книга сподобається не лише тим, хто вибрав для себе творчу професію, а будь-кому, хто хоче здійснити прорив у своїй професії чи вийти на новий етап у повсякденному житті.

Ретроманія

Саймон Рейнольдс

Цю книгу треба читати разом з смартфоном, щоби одразу слухати треки, про які йдеться на сторінках. Навіть якщо ви не є меломаном, ви будете захоплені історіями з цієї книжки – музика відображає зміну культурних епох, вона є одним з головних маркерів часу. Є книги, що перезавантажують не лише настрій, а дають поштовх до розуміння, як влаштований світ навколо, як працюють механізми взаємного впливу культури і політики, політики і моди, моди і кінематографа. Мені було надзвичайно цікаво з нею ознайомитись і я рада, що ця книга представлена у Рок-бібліотеці, яку Фундація Дарини Жолдак відкрила цього року для молодих музикантів, студентів музичних ВНЗ та просто меломанів.

Дорога додому

Жан Ванье

Автор пише про свої стосунки та роботу з розумово неповносправними людьми, про наше сприйняття їх, про стигму та її руйнування, про те, як емпатія руйнує страх, і про те, як будувати місточки порозуміння з людьми, чиє світосприйняття відрізняється від нашого. Вона була вперше видана в 90х роках у Франції, і дуже відчувається, що ми відстаємо у нашому сприйнятті “інших” від решти країн на десятки років. Ставлення суспільства до людей з інвалідністю є дуже точним маркером цивілізованості. В цій книзі багато любові, драматичних історій, вона є дуже необхідною зараз, коли ми намагаємось стати більш людяним суспільством і після років радянського нехтування цінністю життя людини почати бачити унікальність та потрібність кожного.

Казки по телефону

Джанні Родарі

Від казок Джанні Родарі в мене завжди було дивне гірке відчуття, але я перечитувала їх знову і знову - настільки захоплюючими, химерними і дивними були його оповідання. Моє дитинство було б іншим, якби не ці історії, і вони досі здаються мені цікавими.

Російська модель управління

Олександр Прохоров

На перший погляд, це книжка про менеджмент. Але насправді, це більше про те, чому з трьох криштальних куль у замкненому просторі у радянської людини не лишається жодної. Це нарис, що пояснює, чому декому потрібен цар, звідки пішла традиція вважати керівника злим ідіотом, шукати винних і тягнути час до того, як ситуація увійде в глухий кут, і це книга-ключ, що настільки наочно демонструє ментальні пастки російського управління, що одразу ясно куди більше нашим менеджерам і населенню рухатись не потрібно в жодному разі.

Смілла та її відчуття снігу

Петер Хьоґ

Коли хочеться вимкнутись на кілька днів , я читаю скандинавські детективи чи прозу, від “Смілли та її почуття снігу” Пітера Хьога у мене було це дитяче враження повного занурення в захопливу історію — коли ти поспішаєш додому, щоб продовжити читання і відмовляєшся від посиденьок, аби тільки прибігти додому і схопитись за книгу.

Шум часу

Джуліан Барнз

Один з улюблених письменників, з прекрасним почуттям гумору, гарним стилем, надзвичайними сюжетами. Дуже шкодую, що немає більшості їх перекладів українською.

Більше крутих мастрідів

ВГОРУ