е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Емма

Джейн Остін

Роман написаний в гумористичній манері і присвячений молодій жінці, яка із захопленням сватає своїх знайомих і сусідів.

Ярмарок марнославства

Вільям Теккерей

Роман "Ярмарок марнославства" - вершина творчості письменника, журналіста і графіка Вільяма Мейкпіса Теккерея (1811-1863) - одного з найбільш значних авторів-реалістів Англії XIX століття. Події відбуваються в 10-ті - 30-ті роки XIX століття. І хоча, за визначенням самого автора, його твір - це "роман без героя", Теккерею безперечно вдалося створити цілий ряд яскравих, соковитих образів. Насичений подіями, багатий тонкими спостереженнями побуту свого часу, пройнятий іронією і сарказмом, роман "Ярмарок марнославства" зайняв почесне місце в списку шедеврів світової літератури.

Портрет Доріана Грея

Оскар Уайльд

«Портрет Доріана Ґрея» — вершина проповідуваного Оскаром Уайльдом естетизму і водночас великої мистецької сили заперечення декадентських крайнощів цієї концепції; це один із найпарадоксальніших романів модернізму. За словами самого письменника, «справжня мораль цього твору полягає в тому, що всяке надуживання, так само, як і самозречення, тягне за собою покару». Моральний злочин призводить до колапсу естетики. Ще один і, можливо, найголовніший урок цього роману полягає в тому, що людина не може надміру загравати ані з мистецтвом, ані з життям.

Великий Гетсбі

Френсіс Фіцджеральд

Френсіс Скотт Кей Фіцджеральд - видатний американський письменник, представник "втраченого покоління". "Великий Гетсбі" (1925) є найвідомішим романом Ф. С. Фіцджеральда і типовим твором "епохи джазу". Автор надзвичайно майстерно передав приховану за карнавальною яскравістю життя психологічну надломленість післявоєнного покоління. Це захоплююча й вишукана казка про Америку 20-х років минулого століття, в якій показано американську мрію, що обернулася трагедією.

У дорозі

Джек Керуак

Джек Керуак (1922—1969) — культовий американський письменник, поет, есеїст, чільний представник літературного покоління бітників, що сформувалося у 1940-х роках у Нью-Йорку і було назване ним самим “Beat Generation”. «У дорозі» називають «ліричним романом мандрів». Його герої — люди дороги, ті самі хіпстери, бітники, які жили духом свободи і насолоди. Їхні цінності — це шлях з одного кінця країни в інший, джаз (модний у той час «боп»), кохання, а точніше секс, випивка, травка і нічні бесіди-одкровення. Кожне нове покоління знаходило у бітниках щось своє, і головний герой роману, скализуб, бабій і п’яниця Дін Моріарті, і сьогодні мандрує на своєму деренчливому «мустанзі» дорогою, яка ніколи не скінчиться...

Пісня Соломона

Тоні Моррісон

Для прози видатної американської письменниці, лауреата Нобелівської премії 1993 р. Тоні Моррісон характерна соціально-побутова манера, алегоричність й міфопоетичність, її стиль дещо нагадує започаткований Маркесом казковий реалізм.

Художник хиткого світу

Кадзуо Ісігуро

Герой роману Ісігуро - один з найзнаменитіших живописців довоєнної Японії - тихо доживає свої дні і мріє лише вдало видати заміж дочку. Але в спогадах він, як і раніше там, у веселих кварталах старого Токіо, в хиткому, сутінковому світі приглушених пристрастей, дискусій про красу і потаємних задоволень ...

Безчестя

Джон Кутсі

Це, можливо, головний роман письменника. Герой книги, університетський професор, через скандальну історію зі студенткою позбавляється буквально всього - і роботи, і прихильності суспільства. Роман-полеміка, відповідь письменника на запитання, свого часу поставлене Францем Кафкою, - бути чи не бути людині, якщо життя звела її в очах інших до стану комахи, стати нулем або почати з нуля.

ВГОРУ