е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Володар перснів

Джон Р.Толкін

Фільм, знятий за мотивами цієї книжки отримав 11 Оскарів, у тому числі, за найкращий фільм. Роман неймовірно цікавий, з динамічним сюжетом та харизматичними персонажами. Твір читається на одному диханні й не залишає жодного шансу нудьзі. Також книжка посіла перше місце в рейтингу BBC.

Cписок Шиндлера

Томас Кініллі

Впевнені, що більшість вже встигла насолодитися цим кіношедевром, який до того ж отримав 7 статуеток Оскар. Сюжет дуже трагічний, він не залишить нікого байдужим, адже Голокост забрав життя мільйонів людей. Головний герой книжки – Оскар Шиндлер, людина з великої літери, яка змогла врятувати майже 1300 євреїв та повернути віру в добро.

Мовчання ягнят

Томас Гарріс

Цей роман став основою для найкращого трилера в історії кіно, який нагороджений 5 статуетками Оскар. Сюжет книжки перехоплює подих та тримає в напрузі до самого кінця. Читачі не в змозі відірватись від роману ані на мить та повністю занурюються в нього. Скоріше читайте книжку та разом з головною героїнею розкривайте реальну історію вбивства.

Знедолені

Віктор Гюго

За цим романом знято не просто фільм, а мюзикл з найвідомішими голлівудськими акторами, робота яких принесла 3 статуетки Оскар. У книжці розповідається про долю Жана Вальжана, який після 19 років ув’язнення вийшов на волю. Такий великий термін докорінно змінює людей, вбиваючи в них людяність та віру в добро. Але зустріч з єпископом Мірієлем знов повертає головного героя до життя.

Над зозулиним гніздом

Кен Кізі

Це дійсно психологічно важкий роман, адже в ньому розповідається про Рендала Патріка, пацієнта психіатричної лікарні. Він не здатний миритись із системою, яка склалась у лікарні, та всіма силами намагається насолоджуватися життям. Однак чи варте це його життя? Фільм був нагороджений 5 статуетками Оскар та мав схвальні відгуки критиків, але автору книжки не сподобалось, що режисер у картині змістив акценти.

Питання – відповідь

Вікас Сваруп

Можливо назва книжки мало кому знайома, але фільм “Мільйонер з нетрів” викликав великий резонанс та отримав 8 Оскарів. Головний герой роману стає переможцем в інтелектуальній грі, але замість обіцяного мільйону він потрапляє до в’язниці, адже поліція не може зрозуміти: звідки в нього такі знання?

Англійський пацієнт

Майкл Ондатже

Режисеру фільму вдалось повністю передати всю чуттєвість та глибину роману. До того ж, автор книжки був постійним гостем на знімальному майданчику та періодично давав доречні поради. Результатом такої плідної співпраці стали 9 статуеток Оскар та схвальні відгуки критиків. Також за цей роман автор нагороджений Букерівською премією та найвищою літературною відзнакою Канади.

На Західному фронті без змін

Еріх Марія Ремарк

Ця картина отримала 2 Оскара, до того ж, це перша екранізація, яка отримала звання “найкращого фільму”. Сюжет роману розгортається на тлі Першої світової війни. Це історія про мужність та відвагу хлопців, які відправились на війну за власним бажанням. Як і всі романи Ремарка, ця книжка розповідає про справжнє життя без хепі ендів, сповнене драматизмом та неймовірною мужністю героїв.

Більше крутих мастрідів

Павло Педенко

Керівник управління розробок ВЕБ-проектів 1+1 медіа

"Цікаві історії — те, за що я люблю життя. Мене надихають люди, які можуть розказати про буденні речі так, що у вас захоплює дух та відверто вражають ті, хто може вигадати нові світи. Я швидко «підсідаю» на історії, потім роблю проекції героїв на реальних людей, якийсь час живу за принципами книги. І довго відчуваю майже фізичну залежність від потоку фантазії письменників. Мій must read без бізнес літератури. Тільки книги, що викликають залежність. Мабуть, одну з найприємніших залежностей в моєму житті".

Вікторія Лєзіна

Генеральний продюсер 1+1 Продакшн

Вікторія Лєзіна склала мастрід, який рекомендує прочитати кожному редактору та сценаристу. "Для мене дуже важливо спілкуватися з людьми, які прочитали ті ж книги, що і я. Адже переконана, що люди, які прочитали плюс-мінус однаковий список літератури — краще розуміють одне одного. Окрім того, працювати сценаристом або редактором на телепроекті та при цьому не читати книг або не дивитись ТБ — злочин, на мій погляд".

Від редакції

Українські детективи

Злочини, розслідування і загадки по-українськи у новому мастріді від #книголав ;)

ВГОРУ