е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Замок Броуді

Арчибалд Кронін

Мені пощастило познайомитись із цим романом у віці тринадцяти років, і він вразив мене настільки, що я повертаюся до нього дотепер. Кронін розповідає історію родини Джеймса Броуді, власника магазину капелюхів, який своєю владністю та деспотичністю знищує один за одним кожного із своїх близьких. Все, що відбувається з героями, подекуди спустошує та жахає, але дає потужний імпульс до рефлексій.

Свято, яке завжди з тобою

Ернест Хемінґуей

Збірник спогадів одного з найвідоміших письменників XX сторіччя закохав мене у себе атмосферою Парижу 20-их років. Здається, ніби ти підглядаєш за богемним життям людей, чиїми здобутками ми так захопюємося сьогодні, та подекуди навіть відчуваєш себе його частиною.

Ми

Євген Замятін

Я - палкий прихильник антиутопії і читала багато творів цього жанру, але моїм фаворитом вже багато років залишається Замятін. У своєму “Ми” він описує суспільство майбутнього, “Єдину державу”, яка контролює кожен крок людини, кожне її бажання та почуття. Імена та прізвища тут замінили номери, а приватність та індивідуальність давно зникли на поталу колективному та впорядкованому. І найстрашніша, найнебезпечніша хвороба у цій державі - це поява душі.

Чума

Альбер Камю

Я відношу себе до того різновиду читачів, для яких стиль написання та вміння “грати словами” є не менш важливими, ніж зміст. Камю пише неймовірно і за змістом, і за формою, але закохалася я у нього за останнє. Цей роман розповідає про хроніку боротьби одного міста із страшною епідемію чуми, але в ньому насправді набагато більше пластів та алегорій, у які хочеться заглиблюватись.

Великий Гетсбі

Френсіс Скотт Кей Фіцджеральд

Америка, божевільні 20-ті, ваблива легковажність, джаз і ріки шампанського. А на тлі бурхливої епохи - історія Джея Гетсбі, таємничого багатія, що влаштовує найкращі у місті вечірки, але залишається для всіх гостей фігурою із загадковим минулим. Коли мені хочеться подорожувати у часі, я вибираю цю книгу.

451 градус за Фаренгейтом

Рей Бредбері

Ще один науково-фантастичний роман, що свого часу так сильно вразив мене, зображує тоталітарну державу майбутнього, де книги є забороненими та підлягають спаленню, а свідомість людей повністю контролюється інтерактивним телебаченням. Але знаходиться герой, що прагне іншого і ризикує піти проти системи. Звісно, я дуже раджу почитати і “Кульбабове вино” - зовсім інший, але теж прекрасний твір Бредбері.

Сто років самотності

Габріель Гарсія Маркес

Абсолютно магічний для мене твір, який читається на одному диханні. На його сторінках народжується, переживає метаморфози та йде у небуття цілий рід Буендіа, що складається з шести поколінь. Пов’язані між собою генами та спадковими іменами, герої Маркеса розбираються зі складними внутрішніми переживаннями, першими з яких є саме самотність ті відчуженість.

Портрет Доріана Грея

Оскар Уайльд

У дитинстві я була закохана в оповідання “Кентервільський привид” і навіть досі пам’ятаю напам’ять пророцтво, яке було написане на вікні бібліотеки старого замку, де жив привид Лорда Саймона де Кентервіля. Вже пізніше я відрикла для себе й історію Доріана Грея - привабливого юнака, що забажав залишатися вічно молодим. Він віддає свою душу картині, своєму власному портретові, і починає вести надзвичайно аморальний та нарцисичний спосіб життя, за що одного дня буде покараний.

Квіти для Елджернона

Деніел Кіз

Науково-фантастичний роман, що розповідає історію Чарлі Гордона, молодого чоловіка із розумовими вадами, що зважується на участь в експерименті зі штучного покращення інтелекту. Обожнюю Кіза і палко рекомендую не тільки “Елджерона”, але і його документальну працю “Таємнича історія Біллі Мілліґана”.

Гаррі Поттер (колекція з 7 книг)

Джоан Роулінг

Думаю, про юного чаклуна Гаррі та його боротьбу з Волдемортом не варто говорити зайвих слів. Я чесно вважаю цю книгу - найкращим, що сталося з нами за останні кілька десятиліть, і не соромлюся говорити, що перечитувала всю серію сім разів та буду ще невідомо скільки. Так, я досі чекаю свою сову. Так, я буду чекати завжди.

ВГОРУ