е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Автостопом по Галактиці

Дуґлас Адамс

Формує певний набір слів-паролів і малозрозумілих для більшості жартів, які дозволяють тим, хто прочитав, упізнавати один одного у натовпі. Дуже хочеться написати, що всі хороші люди читали цю книжку, але це не так. Мені її порадив справжній придурок, і я довгий час вважав «Путівник» настільною книгою. Рекомендується читати англійською.

Мене називають Червоний

Орхан Памук

Улюблена книга. Завжди раджу тим, хто мені подобається. Нахвалювати її марно, просто шедевр. Для мене це один з випадків, коли краса і велич чогось рукотворного так вражає, що мимоволі запитуєш себе: а з якою метою це було зроблено? А далі потихеньку дізнаєшся що до чого, вникаєш. Люди не створюють прекрасне без вагомих на те причин, книга в тому числі і про це.

Розповіді південних морів

Джек Лондон

Ця книга з самого дитинства, перший в моєму житті по-справжньому серйозний привід розридатися, нестримно і гірко. «Ну не читай ти її більше», - жаліла мене мама, а я утирався і знову розкривав, щоб ридати ще. Я вдячний цій книзі, неначе це була людина, яка навчила мене чогось важливого.

Щоденник одного генія

Сальвадор Далі

Автобіографія найбільшого егоманьяка в історії людства, так що ніякого «що ж це я все про себе, та про себе» не чекайте. Книга цілком могла б називатися «Я і люди».

Економіка Голлівуду

Едвард Епштейн

Пізнавальна і компактна книжка дозволяє швидко розібратися, чому навіть у людей з напівпорожньою черепною коробкою все рідше з'являється бажання сходити в кіно, але від цього ніхто не збанкрутує.

Пастка-22

Джозеф Геллер

Краща антивоєнна книга, на мій погляд. Вперше я прочитав її дуже давно, і від інших доступних мені тоді книг про війну ця відрізнялась дивною невимушеністю, яку я помилково витлумачив як невдалу спробу позмагатися з Гашеком у гуморі. Смішні топоніми та прізвища, анекдотичні діалоги, жвава торгівля бавовною і яйцями між нацистами і янкі, ахаха! Але це тільки на перший погляд. Сьогодні місцеві Міндербіндери ганяють вугілля з окупованих територій вагонами, а в будь-якій київській аптеці можна вільно купити нижегородський крем від синців.

Життя і думки Тристрама Шенді, джентльмена

Лоренс Стерн

Дуже дивна, і тим прекрасна книга. Завжди заздрив людям, які в колі друзів вміють розповідати буквально нескінченні, що перетікають з однієї в іншу, історії, примудряючись при цьому не розгубити уваги аудиторії. При, здавалось, хаотичності оповідання, у автора була ціла система наведення безладу в голові у читача. Потім ви до пуття і не згадаєте, про що вам розповідала ця людина, не зможете зв'язно переказати жодного епізоду, але одне будете стверджувати точно: було просто неймовірно цікаво!

Дике поле

Петро Луцик, Олексій Самоврядов

Збірник кіносценаріїв і казок від двох дуже талановитих сценаристів, яких ви можете знати за фільмом «Окраїна». Банально прозвучить, але цю творчу пару я вважаю найкращим, що сталося (або могло статися, але не сталося) з російським кіно після розпаду СРСР. У книзі можна знайти дуже багато моментів, які сьогодні сприймаються як страшні пророцтва: знелюднені донецькі степи, через які з нізвідки в нікуди тягнеться труба і самотній військовий вертоліт, який її патрулює. А трохи віддалік - опущене, відключене село, в яке приїжджають агітатори і звуть чоловіків на якусь невизначену війну за правду. І вони йдуть, тому що іншої можливості заробити просто немає. На жаль, частина сценаріїв Саморядова і Луцика так і залишилися словами на папері, а мейнстрім підхопив ксенофобського і шовіністичного «Брата». Думаю, ми тепер все розплутуємо наслідки цього вибору.

ВГОРУ