е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Портрет

Микола Гоголь

Це твір, який повністю змінив моє ставлення до мистецтва. Це історія про художника, який зрадив саме мистецтво, піддавшись на спокусу бути багатим та відомим. Я повністю впевнений: кожен, хто має намір присвятити своє життя творчості, має прочитати цю книгу. Вона може стати зіркою, яка вкаже напрямок та надасть сил і знань для боротьби із вашими внутрішними демонами у недалекому майбутньому.

Генії і аутсайдери

Малкольм Гладуелл

Ця книга просто врятувала мене, думаю, що і автор почав писати її в пошуках спасіння. Займаючись музикою та кіно, спілкуючись з неймовірними людьми з цих сфер, я часто чую щось на кшталт «В мене немає таланту», «Бітлз грають краще за мене», а «Спілберг має особливе бачення кадру, тому і знімає краще, ніж я». І тоді я раджу прочитати цю книгу: вона пояснює науково-популярною мовою, що такого поняття, як «талант» не існує. У наших життях багато людей, які неймовірно здатні, але дуже ліниві і ховаються за власними відмовками – таких мені зовсім не шкода. А ось тих, хто багато працює, але час від часу хоче опустити руки через тимчасові невдачі, мені хочеться підтримати такими короткими історіями з цієї книги – про колись простих людей, які досягли феноменального успіху та світового визнання. При цьому – зовсім не маючи особливого слуху чи голосу, і, тим більше, особливого бачення кадру.

Майстер і Маргарита

Михайло Булгаков

Відомий магічний роман Михайла Булгакова, не можу сказати чому, але я читаю цю книгу десятки разів. Я точно пам’ятаю, що коли читав вперше, задав собі питання, яке не задав раніше, - про що думав автор, коли писав ці рядки? Що відбувалося у його голові? З тих пір я завжди думаю про це. Завжди, коли чую пісню, яка перевертає все у мене всередині, чи дивлюсь фільм і у горлі стоїть ком, чи сміюся так, що не можу зупинитись, завжди думаю – а про що думав автор, створюючи цей твір та як йому це вдалося? І саме ці думки у мене з'явились, коли я вперше прочитав роман Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита».

Виходить продюсер

Олександр Роднянський

Одна з найулюбленіших книжок про телебачення, і думаю, одна з найправдивіших. Я часто бував і продовжую бувати на телеканалі 1+1. І часто питаю співробітників, чи мали вони нагоду читати книгу ідейного натхненника та засновника телеканалу, на якому вони працюють. Уявіть собі: я зустрів лише одну таку людину, яка читала книгу Олександра Роднянського. Втім, пізніше я подумав, що справа в тому, що люди мало читають — тим паче, телевізійники. До того, як я прочитав книгу Олександра Єфимовича Роднянського, у мене був просто міліон питань накшталт “чому так” та “як це робиться”, але після прочитання мені відкрилось багато моментів як про внутрішню кухню телебачення, так і про творчий путь одного із найсильніших продюсерів, який став творцем 1+1, інших каналів та популярних серіалів — як в Україні, так і поза її межами. Найбільшу цікавість у цій книзі для мене становили розділи, присвячені розповідям про Голівуд. І я відчував неймовірну гордість і захоплення, коли читав про світові кінопроекти, на які прямо впливав Олександр Роднянський.

Згадати все

Арнольд Шварценеггер

Це неймовірна історія успіху, яка наповнена щасливими випадковостями та містичними співпадіннями. Але також у цій книзі розповідається, як багато ця людина працювала над собою, щоб всі ці щасливі випадковості почали відбуватися. Ця книга — повна біографія, і не лише про успіх, але й про гіркоту втрати. Звісно, у книзі багато про культуризм, але також — і про бізнес, стосунки з людьми і, безумовно, про кіно. З особливим азартом чекав розділу, де розповідалося про зйомки легендарного “Термінатора”, та як взагалі Арнольд Шварценнегер познайомився із режисером (до речі, моїм улюбленим) Джеймсом Кемероном. Рекомендую!

Більше крутих мастрідів

ВГОРУ