е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди

Марі Кондо

Японія літературна довгий час асоціювалася у середньостатистичного українського читача переважно з Харукі Муракамі. Але не так давно на горизонті з'явилася нова кров - Марі Кондо, чия книжка про позбавлення від мотлоху встигла стати бестселером всього за три місяці. Коли дізнаєшся, що письменниця зачитувалася журналами для домогосподарок вже з п'яти років, уявляєш досить дорослу і навчену досвідом жінку, яка точно знає, куди діваються шкарпетки з пральної машини і скільки засобів для чищення повинно бути в кожному домі. Але ні — Марі молода дружина і мама, яка щиро вірить, що наведення ладу якісно позначається на різних аспектах життя — від здобуття улюбленої роботи і другої половинки до схуднення. Вона вчить своїх читачів залишати в будинку / офісі тільки ті речі, які дійсно приносять радість; допомагає через прибирання налаштувати діалог з собою і розповідає, чому новий одяг потрібно відразу розпаковувати і знімати з нього бірки. І хоча, з одного боку, все це схоже на жарт, зараз у світі продано більше 3 мільйонів примірників книжки.

Що ми бачимо, коли читаємо

Пітер Менделсунд

Більше 600 книжок оформив автор в якості дизайнера перед тим, як випустити свою. Накопичений досвід допоміг йому розібратися в тому, як працює людська уява, що ми представляємо під час читання, чому переносимо героїв у відомі нам місця і багато в чому іншому. Ця книжка — ілюстроване видання, в якому іноді на сторінці може зустрітися одне тільки слово. Спочатку це може викликати у читача здивування, хоча пізніше стає зрозуміло — таким чином письменник організовує діалог з вами або, якщо бажаєте, сеанс колективної телепатії. Адже, по суті, люди, які читають один і той же опис, уявляють собі досить схожі образи. Пітер Менделсунд ламає стереотипи, навчаючи читача дивитися, бачити і розуміти не тільки написане, а й самого автора.

Мистецтво спокою

Піко Айєр

Піко Айєр — американський письменник і тревел-журналіст, більше 40 років подорожував по всьому світу. У якийсь момент він зрозумів, що втомився від цього, тому вирішив здійснити найважливішу подорож у житті — до самого себе. Він веде читача цим шляхом разом зі знаменитим бардом Леонардом Коеном, духовним лідером буддистів Далай-Ламою XIV, американської поетесою Емілі Дікінсон та іншими відомими мандрівниками. Автор пропонує згадати про неймовірну проникливість, яка відвідує кожного в той час, коли ми беремо паузу і просто відпочиваємо. Він пропонує стратегії того, як в шаленому ритмі нашого світу вивільняти час для спокою. Кажуть, книжка стане незамінною для тих, хто готовий відправитися далеко, не рушивши з місця і не витративши ні копійки.

Самотність простих чисел

Паоло Джордано

«Серед простих чисел є зовсім особливі. Математики називають їх парними, або числами-близнюками. Це пари простих чисел, які стоять поруч, тобто майже поруч, тому що між ними завжди виявляється натуральне число, яке заважає їм по-справжньому доторкнутися». Джордано Паоло — італійський письменник, що працює над дисертацією в області фізики елементарних частинок. Фізик-теоретик за освітою, він відвідував письменницькі курси в Турині, після чого в 2008 році випустив свій перший роман «Самотність простих чисел», що став загальноєвропейським бестселером. Видання нарешті переклали українською, тому дізнатися історію кохання двох людей, приречених на самотність стало ще простіше. Ця книжка — про батьків і дітей, про глибинні і поверхневі страхи, про втечу від примар минулого і неможливість від них втекти.

Більше крутих мастрідів

Невгамовна Монро

Ведуча, виконавець, блогер, експерт зі смачного життя

Читайте, бо ми цього варті!

Олександр Макаров

Відомий український режисер, який створював проекти для ТОП-каналів, знімав кліпи та рекламні ролики

Mає власну групу THESMILE та є автором пісень і музики. Незважаючи на відомість і успішну кар’єру, Олександр впевнений: багато знань не буває, а місце під сонцем має той, хто продовжує розвиватись щодня. І живе Олександр Макаров за принципом «ні дня без рядка» - важливо читати постійно, адже це можливість знайти відповіді на питання, дізнатись нове та отримати порцію натхнення. І ділиться своїм ТОП-5 книг, які підкорили від першої до останньої сторінки.

Від редакції

Книжки про подорожі

Літо – найкраща пора для подорожей: чи то на море, чи то в гори, чи в далекі міста. Надихайтеся на пригоди! А допоможе вам унікальний мастрід.

ВГОРУ