е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Місіс Делловей

Вірджинія Вульф

"Місіс Делоуей" − класичний модерністський роман, який через інтроспекцію свідомості породжує зовсім інакший спосіб сприйняття реальності. Коли вперше прочитав цю книгу, був глибоко вражений, що можна ТАК писати. Сюжет охоплює лише один день головної героїні, але охоплює так, що через цей день ми пізнаємо все її життя − звісно, якщо докладемо до того необхідних ментальних зусиль.

Фієста

Ернест Хемінгуей

Повна протилежність Вулф, Хемінгуєй навпаки пише лише про те, що ми здатні побачити очима, тож весь підтекст прихований між рядками. Головний герой внаслідок війни втрачає репродуктивну функцію. На тлі цього розвертається його повоєнне життя, яке ззовні схоже на фієсту (свято), але ж зовсім таким не є і не може бути.

Слово живе і мертве

Нора Галь

Маст-рід для кожного копірайтера. Хоча Нора Галь більше сфокусована на усуненні в мові канцеляриту, що залишився нам у спадок з радянської риторики, "Слово..." − все одно прекрасний глибокий погляд на те, як багато зайвих слів ми інколи використовуємо, аби виразити думку або досягти мовою необхідної цілі.

Тема для медитації

Леонід Кононович

Знаковий твір сучасної української літератури, який розвиває ідею людини безґрунтовної (тобто такої, що змушена була полишити свою домівку через війну або іншу катастрофу) ще з початку ХХ століття, пояснює її наслідки. На мою думку, ця книга перейти від власно відповідальності за своє Я до колективної відповідальності за нашу націю, усвідомити проблеми і виклики, що нам як українцям залишає новітня історія.

Крадійка книжок

Маркус Зузак

Просто хороша історія про життя німецької дівчинки за часів другої світової війни. Хоча автор - австралієць, він чув багато оповідей про нацистську Германію від родичів, на основі яких і написав книгу. Від інших цей роман відрізняється для мене тим, що зовсім несподівано для себе я, дочитуючи її, взяв і гучно розридався. Такого зі мною нікого не бувало. За те, що ця книга залишила найпотужніший емоційний слід з усіх книг, які я коли-небудь читав, я і вніс її в список.

ВГОРУ