е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Татарська пустеля

Діно Буццаті

Розповідь про військового, який усе життя чекає на величезну битву, що може розпочатися у будь-який момент або не відбутися ніколи. Нассім Талєб використав “Татарську пустелю” як приклад в одному із розділів своєї книги "Чорний лебідь. Під знаком непередбачуваності”

Злодюжка Мартін

Вільям Голдінг

Крістофер Мартін, який через певні обставини опинився прикутим до скелі посеред океану, несамовито бореться за життя. Такий собі, на перший погляд, сучасний Прометей. Автор зробив негативного персонажа головним героєм задовго до того, як режисери «Breaking Bad» та «Boardwalk Empire» зробили це мейнстрімом.

Напівбрат

Ларс Собі Крістенсен

Історія норвезької родини після Другої світової війни, чотири покоління якої живуть під одним дахом. Прабабця головного героя ще в молодості отримала листа від свого чоловіка, що зник в експедиції. Читати цього листа стало традицією в родині. Лист, по суті, є окремим персонажем з власною історією.

Сергій Довлатов. Зібрання творів у 4 томах

Сергій Довлатов

Довлатова цитують навіть ті, хто його не читав.

І довше століття триває день

Чингіз Айтматов

Я люблю пізнавальні книги. Ця – одна з них. Якщо ви любите історію, то захват вам забезпечений.

Тереза Батіста, що втомилася воювати

Жоржі Амаду

Ода жінці. Про те, наскільки можна бути сильною людиною. Обережно! Велика ймовірність ридань в кінці, навіть якщо ви не ревіли на «Титаніку».

Війна і причандали дона Еммануеля

Луї де Берньер

Я вже всім набридла з цими книгами. Вони прекрасні! Тут і гумор, і історія, і пригоди, і жахи, і все на світі, але так все гармонійно сплетено, що неможливо відірватися. Це як «Гра престолів», але ще й пореготати можна.

Молитва за Оуена Міні

Джон Ірвінг

Просто історія про феноменально кмітливого хлопчиська, батьки якого вірили у непорочне зачаття своєї дитини, і сам він був переконаний, що Бог має на нього особливі плани. І не помилявся.

Благодійниці

Джонатан Літтелл

Історичний роман, написаний американцем французькою мовою в Москві, від руки, під ящиком віскі. Розповідь ведеться від особи офіцера СС, що пройшов Другу світову війну, займаючись «остаточним вирішенням єврейського питання». Я часто щось гуглила з неї, і потім надовго залипала у Вікіпедії. Лайфхак: рекомендую починати з другого розділу, а перший читати в самому кінці, інакше є ризик, що на першому так і залишитеся).

ВГОРУ