е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Чума

Альбер Камю

Коли я знімався у «Екзистенції» Девіда Кроненберга, то відкрив для себе екзистенціалізм. Це повністю змінило моє життя, тому що я завжди надихався ідеєю того, що ти несеш відповідальність за власні рішення і поведінку. Кожен момент життя є протистоянням власній відповідальності. Тож читати Камю, К'єркегора, Достоєвського – це як стикатися з екстраординарними і різноманітними авторами-однодумцями. Якщо існує приклад роботи, що вплинула на життя і змінила його, то це саме він.

Гобіт, або Туди і звідти

Джон Р. Р. Толкін

Я читав «Гобіта» своїм дітям. Він їм сподобався. Для дітей хочеться читати найкраще, бо вони не найпростіша аудиторія. Особливо, коли їм не подобається те, що вони чують. Тож ось що я робив після 30 років – читав дитячі книжки.

Італійка

Айріс Мердок

Ми назвали дочку Айріс на честь Айріс Мердок. Моя мама відкрила мені Айріс Мердок. Гадаю, це єдиний автор, у якого я прочитав усі твори, окрім, хіба що, листів. У «Італійці» є фантастична особливість – поезія світу, і все це видно у сприйнятті героями власного життя. Це майже історія про буденність, що перетворюється на казку.

Венеційський купець

Вільям Шекспір

У шкільні роки Шекспір став для мене знаковим. Пам’ятаю, як у 13 чи 14 років я сидів у класі, і ми читали «Венеційського купця». Він був легким для мене – я побачив його. Від Шекспіра у мене й досі перехоплює подих. Він створює величних персонажів і дуже ніжно пропонує їх читачу.

Сто років самотності

Габріель Гарсія Маркес

Я великий фанат Маркеса. Мені подобається його стиль, і «Сто років самотності» поки що мій улюблений роман.

Більше крутих мастрідів

Георгій Коваленко - Протоієрей Георгій Коваленко

Богослов, філософ, блогер. Екс-речник Української Православної Церкви. Керівник проекту ОТЧЕНАШ.укр та Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості

На думку Георгія Коваленко: "Є книги про Вічне. Вони так і називаються – Книги. Саме так перекладається з грецької слово “Біблія”. І ці Книги Святого Письма Старого і Нового Заповітів – є бестселером № 1 усіх часів і усіх народів. А є книги про головне. В кожного вони свої і кожен з нас знайшов в них те, що визначило наш життєвий шлях, сформувало світогляд". Останні - про головне, читайте у його мастріді.

Єгор Гордєєв

Ведучий «ТСН»

Єгор Гордєєв, ведучий «ТСН», порадив, які книги обов'язково треба прочитати.

Від редакції

Back2school

Як це не сумно, але літо вже добігає кінця. Напевно вересень у більшості людей асоціюється зі школою чи університетом, тому ми вирішили підготувати для вас мастрід, у якому зібрали книжки про школу, університет, про перше кохання та перші дорослі труднощі.

ВГОРУ