е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Кофемолка

Михайло Ідов

Чудова книжка, дуже і дуже рекомендую. Дотепний сюжет, прекрасна мова. Розповідь про те, як американська пара вирішила відкрити власну кав'ярню.

Основа/Академія

Айзек Азімов

Трилогія, яка за багатьма рейтингами входить до переліку найкращих літературних творів за всю історію. Навіть якщо ви не є великим фанатом фантастики (як я), читати обов'язково. До речі, виявляється бен Ладен назвав свою організацію «Аль Каїдою» на честь цієї книжки (у перекладі з арабської – «основа»).

Залишок дня

Кадзуо Ісіґуро

Художня книжка про дворецького, який працював у англійському маєтку напередодні Другої світової війни. Ну дуже сподобалась. До речі, за цією книжкою, як мені потім підказав батько, був знятий фільм з Ентоні Гопкінсом в головній ролі.

Ви, звичайно, жартуєте, містере Фейнман!

Річард Фейнман

Замальовки з життя відомого фізика Річарда Фейнмана. Дивовижна людина, дивовижне життя, багато смішних моментів. Я колись написав пост про цю книжку: https://www.facebook.com/dubilet/posts/10153534086228552

Чому Грузії вдалося

Лариса Буракова

Книжка про ключові економічні реформи, які провела команда Саакашвілі та Бендукідзе. Відмінна книга, яка дуже надихає, хоча не раз чув про те, що вона написана досить однобічно.

Замок зі скла

Джаннет Воллс

Ця книжка минулого року стала світовим бестселером. Розповідь ведеться від першої особи: про життя дівчинки, яка народилася у американській сім'ї невдах. Прочитав за один день. Вже пісня прочитання із захватом виявив, що це – автобіографія. До речі, після її прочитання загляньте на YouTube, там є декілька відео про головних героїв книжки.

Таємна історія

Донна Тартт

Сучасний психологічний трилер про групу студентів, які скоїли вбивство (це не спойлер, про нього пишеться на першій сторінці). Дивовижна мова, чудовий сюжет – недарма книжка стала світовим бестселером. Мені вона чимось по духу нагадала «Ловець у житі».

Родзинки з булки

Віктор Шендерович

Віктор Шендерович незрівняний! Ця книжка - збірник дуже коротких нарисів про його життя. У багатьох місцях я сміявся, а своїх рідних дістав читанням вголос особливо вдалих, як мені здавалося, моментів. Правда, останні 20% книжки сподобались трохи менше – у ній Шендерович пише вже про сучасну путінську Росію. Можливо, вони сподобались мені менше, тому що не здались такими ж абстрактними, як нариси про СРСР.

Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє

Ешлі Венс

Захоплива історія про одного з найкрутіших бізнесменів сучасності. Ілон створив та продав за великі гроші дві компанії в епоху доткомівського буму (одна з них – PayPal), а зараз володіє трьома компаніями з багатомільярдною капіталізацією. Вразив опис того, як Маск паралельно розвивав одразу ж дві компанії - Tesla та SpaceX. У якийсь момент справи у обох компаніях йшли настільки погано, що він серйозно вибирав, якою з них пожертвувати. До речі, опис того, як SpaceX конкурує із дорогими та неефективними проектами NASA мені нагадав конкуренцію комерційних банків в Україні із державними.

Есенціалізм. Шлях до простоти

Грег МакКеон

Про важливість концентрації. Про необхідність сказати «ні» всьому тому, що може відволікти від головного в житті. Із тих книжок, ідея яких зрозуміла з першої сторінки, але ефект якої з'являється тільки після прочитання всієї книжки.

ВГОРУ