е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Казки матінки Гуски

Шарль Перро

Щоб зрозуміти, хто перед тобою, треба повернутися до початку. Казки - один з перших шарів, які укладаються в підсвідомість. Насправді, серед нас дуже багато казкових персонажів. Жінка, яка все життя чекає на принца, але нічого не робить та просто спить; чудовисько, що перетворилося на принца під впливом почуттів. А Червона шапочка могла б взяти участь у флешмобі #ЯНеБоюсьСказати. Добірка Шарля Перро - один із перших зразків літературної казки в світовій літературі та найпопулярніше дитяче видання упродовж століть, як у Франції, так і у всьому світі.

36 Стратагем

Коли викрадена під час набігу красуня вперше посміхнулася чоловіку, щоб полегшити свою невільницьку долю, вона стала прародителькою «стратегеми красуні». «Тридцять шість стратагем» - добірка стратегічних прийомів під східних мудреців, які допоможуть перетворити поразку на перемогу. Незважаючи на те, що це по-справжньому стародавній китайський військовий трактат, він сучасний, як журнал «Cosmopolitan».

Найбільш поширені помилки і божевілля натовпу

Чарльз Маккей

В середині XIX століття шотландський журналіст Чарльз Маккей випустив книгу «Найбільш поширені помилки і божевілля натовпу». Автор описував всілякі пошесті, що у різний час захоплювали думки людства: від пошуків філософського каменю і полювання на відьом до перших фінансових пірамід. У ХХ столітті «Найбільш поширені помилки і божевілля натовпу» стали улюбленою книгою Бернарда «Вовка з Уолл-стріт» Баруха. У 1932 році відомий фінансист і біржовий спекулянт написав передмову до чергового видання книги: «Я завжди вважав, що, якби навіть в самий розпал карколомного падіння курсу ми невпинно повторювали, що двічі два дорівнює чотирьом, багатьох бід вдалося б уникнути . Так само і сьогодні, навіть в момент найвищого зневіри, коли пишеться ця передмова, коли багато хто починає цікавитися, чи є межа падіння, відповідним заклинанням може бути наступне: «Двічі два - завжди чотири». Ці рядки були написані в розпал Великої депресії.

Атлант розправив плечі

Айн Ренд

Написано, з точки зору літературності, не дуже, але від цього стає радісно, тому що уявляєш, як автор не висмоктував з ефіру химерність, візерунки та квіточки, а страшно поспішав висловлювати свої думки та ідеї: широко і протяжно, виплавляючи сталь, прокладаючи рейки і пускаючи по ним поїзда. Це ударні! Це open air! Це безпосередньо, необ'єктивно, упереджено, безапеляційно, наївно і урочисто.

Хранителі

Алан Мур, Дейв Гіббонс

Якби цей графічний роман був у списку обов'язкових для працівників digital-сфери, у соцмережах було б набагато менше позбавлених смаку колажів. Читати раджу абсолютне видання, у якому є історія створення персонажів. Обов’язково під музику Боба Ділана. Від ретельності та уваги до деталей перехоплює подих.

Бобо в раю. Звідки береться нова еліта

Девід Брукс

Колумніст The New York Times Девід Брукс написав антропологічний портрет верхівки сучасного американського середнього класу, який він назвав «бобо» (скорочення від «богемної буржузіі»). Найважливіше досягнення освіченої еліти 90-х в тому, що її представники створили образ життя, що дозволяє поєднувати заможність і успіх з свободою думки і бунтарством. Коли її представники використовували цитати з Вільяма Берроуза для реклами кросівок Nike або вставляли в маркетингові компанії хіти Rolling Stones, то ніби одружили бунтарський стиль з корпоративним імперативом.

Долі та фурії

Лорен Грофф

В мене є пунктик: я не люблю історії, коли шлюб зображують як рутину, а потім з'являється прекрасний незнайомець (незнайомка) - і життя героя докорінно змінюється. Роман «Долі та Фурії» той рідкісний випадок, коли життя героїв наповнене змістом і боротьбою з фуріями всі двадцять п’ять років їхнього шлюбу, а найцікавіше доля притримала на десерт.

ВГОРУ