е
ї
е
ї
е

Розсилка

Ви успішно підписались!
Підписатись на розсилку

Гордість та упередження

Джейн Остін

Думаєте, у 19 столітті все було трішки по-іншому? За розміреністю світських раутів, вишуканими сукнями справжніх леді та аристократичними манерами джентльменів, ховались звичайні рутинні проблеми: як видати заміж п’ятьох доньок, як вберегти маєток від зазіхання родичів та протистояти їх далекоглядним планам та інтригам. На фоні англійських пейзажів розгортається безліч сюжетних ліній, і більша частина з них – про кохання. Воно буває зрозумілим з першого погляду, а може бути складним, потребувати життєвих сил та відваги! Бажаєте дізнатись більше про побут звичайної родини того часу? Захоплива історія життя сестер Джейн та Елізабет Беннет та їхніх родичів допоможе знайти вам відповіді на багато питань. Головна риса роману – це легкість. Світ обертається навколо декількох сімей і ми зовсім не відволікаємось, на якісь важливі зовнішні події.

Звіяні вітром

Маргарет Мітчелл

Егоїстична, вольова та чарівна Скарлетт О’Хара – одна з найвідоміших літературних героїнь. Її вроді заздрили покоління жінок, а вольовому характеру – рішучі чоловіки. Її знайомство з Реттом Батлером відбувається у часи безтурботного Півдня, а життєвий шлях та відносини розвиваються на фоні громадянської війни. Ми можемо побачити, як життя змінюється в один момент. Когось це може зламати, а комусь - додає сили для боротьби. Надзвичайно сильна, цікава та незвичайна книга, яка, на мою думку, навряд чи колись втратить свою актуальність.

Ярмарок марнославства

Вільям Теккерей

У книзі мають бути Герої. Ми до цього звикли, чи не так? Люди з правильними життєвими пріоритетами, хоробрі та відважні. Але чи будуть вони тоді схожі на реальних людей? Вільям Теккерей написав блискучий роман без героя. Ні, не хвилюйтесь! Головних персонажів там багато, проте важко назвати когось з них справжнім героєм. Тому що позитивні персонажі часом ведуть себе нерозважливо, а ті, які в нас не викликали справжньої симпатії, здатні часом на правильні та добрі вчинки. Наш світ не поділяється лише на чорні та білі кольори, в ньому багато напівтонів – і нам це добре зрозуміло з «Ярмарку Марнославства». Сторінки роману розповідатимуть нам про життя авантюристки Ребекки Шарп, її наївної подруги Емілії Седлі, джентльменів Доббіна, Кроулі та Джорджа Осборна. Персонаж Беккі Шарп хоча й наділений багатьма негативними рисами, особисто в мене викликає симпатію завдяки її любові до життя та силі духу.

Розум і почуття

Джейн Остін

Інколи, кохання виникає раптово та несподівано, вражає своєї силою почуттів. Його хочеться продемонструвати всьому світу, минаючи певні норми, які прийняті у світському житті, як це трапляється у Маріанни Дешвуд. А для людей більш серйозних, як її сестра Елінор, кохання є тим, про що не хочеться розмовляти з оточуючими, і свої емоції залишити лише для себе. Джейн Остін пропонує нам роман про силу почуттів та перше кохання. Ми спостерігаємо за життям двох сестер, одна з яких має навчитись контролювати свої емоції, а друга – дати їм право на існування.

Як важливо бути серйозним

Оскар Уайльд

Як розважати себе та інших справжньому англійському джентльмену, якщо він живе вдалині від столичного шику? Можна вигадати проблемного молодшого брата, який завжди потрапляє у складні ситуації, і всіляко підтримувати його репутацію своїми авантюрними діями! Але що робити, якщо брат, якого ніби і не існує, насправді незабаром з’являється і дійсно завдає безліч проблем? Англійський гумор, безліч чудових та яскравих сцен, діалоги, які запам’ятовуються – це все те, з чого складається гумористична п’єса. Гарний настрій гарантовано! А після прочитання раджу подивитись екранізацію з Коліном Фертом – вона заворожує.

Небезпечні зв’язки

Шодерло де Лакло

Про цей французький роман я дізналась лише після того, як подивилась адаптовану сучасну екранізацію – фільм «Жорстокі ігри» 1999 року з Сарою Мішель Геллар. Гарна екранізація заохочує до читання – так сталось і в моєму випадку. Це – незвичайна книга, тому що це - роман в листах. Книга, про те, що ніколи нікому не можна довіряти. Книга про те, як люди зраджують одне одного, як найближчі люди в оточенні – не завжди є друзями. Не зовсім гарна перспектива, чи не так? Проте стиль написання цього оповідання є настільки захоплюючим і неочікуваним, що привертає увагу з самого початку.

Порадьтеся з Дживсом

Пелам Вудхаус

Письменник Пелем Вудхауз доніс до читача безліч історій про життя аристократа Берті Вустера і його камердинера Дживса, без допомоги якого йому було б досить важко вийти з гордо піднятою головою з чималої кількості життєвих ситуацій. Події, які інтригують, та стиль написання, який змушує посміхатись з перших сторінок. Раджу книгу для гарного настрою!

Вбити пересмішника

Гарпер Лі

Ви ніколи не читали цю книгу? Ви багато чого втратили! Книга про хоробрість та мужність, про відстоювання своїх інтересів та інтересів інших людей. Про те, як людина, для того, щоб захистити те, в що вона вірить, має йти проти усіх. Одна з тих книг, яка, на мій погляд, може на наглядних прикладах пояснити, що таке добро, а що таке зло.

Ті, що співають у терні

Колін Маккалоу

Для мене це одна з найдраматичніших книг про марнування свого життя через емоційну залежність від іншої людини. Кохання – це звичайно, чудова річ, проте коли воно є взаємним. Але коли одна людина любить іншу, а друга віддає перевагу власній кар’єрі, все стає набагато складнішим та важчим.

Гаррі Поттер

Джоан К. Роулінг

Я одна з тих людей, чий підлітковий вік якраз припав на вихід книжок про Гаррі Поттера. Мій внутрішній світ тоді потребував якогось дива. Напевно, в багатьох інших людей була та же сама ситуація. Як вибрати з 7 книг одну, найкращу, та порекомендувати вам? Я прислухалась до своїх емоцій та порекомендувала той твір, який на мій погляд, я перечитувала найбільшу кількість разів. Це та книга, яку я читала і в день, і в ночі, це та книга, яка змушувала схвильовано перегортати сторінки, а години пролітали непомітно. Келих Вогню – золота середина історії про Гаррі Поттера. Книга вже не дитяча, проте і ній майже відсутня та темрява, яка буде огортати продовження історії.

Хрещений батько

Маріо П'юзо

Пам’ятаю той період, коли я навчалась у шостому класі і відкрила для себе книгу «Хрещений батько». Вона змушувала мене майже бігти після уроків додому та обідати за читанням. Тоді я відкрила для себе книжковий світ сицилійської мафії. Важко щось говорити про цю книгу – її потрібно просто прочитати, тому що вона взагалі не схожа не будь-який літературний твір, мені відомий.

ВГОРУ